جدیدترین خبرهای بوکس خوزستان
در این وب جدیدترین خبرهای بوکس خوزستان و ایران را می خوانید
لینک دوستان

Image hosting by TinyPic

 

مصطفی رستمی متولد 4 فروردین 1324 در اهواز، وی ورزش را از دوران نوجوانی در رشته فوتبال آغاز کرد وبه عضویت تیم گمرک اهواز درآمد وسه سال در این رشته فعالیت می کرد که به دلیل آسیب دیدگی زانوی پای راست، از این رشته فاصله گرفت پس ازآن به رشته های پرورش اندام وکشتی روی آورد ومدتی نیز در این دو رشته ورزشی فعالیت کرد.

 

آغاز فعالیت در رشته بوکس

 

 بالاخره درسال 1343 زیر نظر کریم صف شکن مربی باشگاه تاج سابق اهواز،  تمرینات بوکس را آغاز کرد، استعداد وافر مصطفی رستمی در رشته بوکس باعث شد کمتر یک ماه وارد رینگ مسابقات استانی شود که در همان مسابقات عنوان دوم بزرگسالان استان خوزستان را کسب کرد. مصطفی به سرعت پله های ترقی را در این رشته ورزشی طی کرد و طولی نکشید که زنگ خطر را برای تمام بوکسورهای مطرح وزن 81 کیلو گرم ایران به صدا درآورد.

 

کسب عناوین کشوری وبین المللی

 

سال1346  دراولین مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور در اصفهان موفق به کسب مقام دوم شد وپس از آن به ترتیب عناوین زیر را در سطح کشورو میادین بین المللی کسب کرد.

 سال1349 عنوان اول قهرمانی بزرگسالان کشور را در  در شهر مشهد مقدس کسب کرد.

 

Image hosting by TinyPic

مصطفی رستمی روی سکوی قهرمانی کشور

 

در سال1350 در مسابقات قهرمانی کشور در اهواز اول شد ودر شب فینال مسابقات بوکسور قدر گیلا نی، حسن پور صفر را برد.

 در سال 1351 در مسابقات قهرمانی کشوری در شیراز برای سومین سال پیاپی عنوان اول کشور را تصاحب کرد ودر شب فینال در یک بازی جنجالی حریف گیلا نی، فینال سال گذشته، حسن پور صفر را برای بار دوم شکست داد.  

   Image hosting by TinyPic 

 

از سال 1347 تا 1350 چهار بار به طور پیا پی قهرمانی ارتشهای کشور را در وزن 81 کیلو گرم کسب کرد وهمچنین در طول این چهار سال موفق به کسب 2عنوان قهرمانی در سطح کل نیروهای مسلح کشور شد.

 Image hosting by TinyPic

مصطفی رستمی در مبارزه با بهمن  نکیسا(ریفری: کریم صف شکن)

 

عضویت در تیم ملی

 

 در سال 1350 به عضویت تیم ملی بوکس کشور در آمد ودر همان سال به همراه تیم ملی برای انجام چند مسابقه دوستانه به کشور رومانی رفت،  رستمی در این مسابقات دوستانه علاوه بر یک برد و یک باخت موفق به در یافت حکم وکاپ اخلاق شد و در همان سال به همراه تیم ملی ارتش ایران به مسابقات بوکس ارتشهای جهان ( سیزم ) به کشور هلند اعزام شد ودر این مسابقات با برتری به بوکسور سیاه پوست ازکشور غنا عنوان سوم ارتشهای جهان را کسب کرد.

 Image hosting by TinyPic  Image hosting by TinyPic

شکست دادن بوکسور آمریکایی

 

در سال 1351 مجددا به همراه تیم ملی ارتش ایران به مسابقات ارتشهای جهان ( سیزم ) به کشور ایتالیا رفت و مجددا مقام سوم ارتشهای جهان را به خود اختصاص داد،  وی  در این پیکارها توانست ولیامز بوکسور قهرمان سیاه پوست آمریکایی را در راند سوم ناک اوت کند.

Image hosting by TinyPic  Image hosting by TinyPic

                                                    مصطفی رستمی در مبارزه با بوکسور آمریکایی

 مصطفی رستمی از اواخر سال 1351 تا 1356 از رشته بوکس فاصله گرفت واز سال 1356 به عنوان مربی باشگاه تاج سابق و استقلال اهواز فعلی فعالیت خود را آغاز کرد.

 

 تعطیلی بوکس کشور از سال 1359 تا 1368

 

پس از راه اندازی بوکس کشور در سال 1368 مجددا به عنوان مربی باشگاه بوکس استقلال یا تاج سابق فعالیت خود را شروع وتا کنون با همین عنوان در بوکس خوزستان فعالیت می کند.

 

شاگردان مربی

 Image hosting by TinyPicImage hosting by TinyPic

 

 مصطفی رستمی توانست در طول مربیگری خود تا کنون به عنوان یکی از زبده ترین مربیان این رشته در کشور و استان خوزستان،  شاگردانی را در سطح کشور و تیم ملی تحویل جامعه ورزشی استان و کشور دهد، از جمله این ورزشکاران عیدی محمد گله دار،  بهزاد کردونی، حسن بهار لوئی،  جاسم نادر نژاد، بهرام مومنی،  محمود رحیمی که این 6 تن  در هشت سال دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

دیگر شاگردان رستمی را می توان: محمد امین مستی پور، امیر نادری،  محمد علی اکبر نیا،  رضا رضایی، آرش عرب پور،  مجید عبدالخانی،  غلامرضا افشار، شهاب حسون، محمد رضا روشندل، فرهاد باقری،امین زنگنه و ... نام برد.

 

Image hosting by TinyPic

[ شنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۵ ] [ 13:28 ] [ مجید عبدالخانی ]
درباره وبلاگ

مجید عبدالخانی مربی و داور بوکس.
مهندس عمران
عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان.

خدایا
آبروی مرا به توانگری نگهدار و شخصیت مرا با تنگدستی از بین مبر تا مبادا از روزی خواران تو روزی بخواهم و از آفریده های بدکار طلب مهربانی کنم و در حالی قرار گیرم که از کسی که به من چیزی داده تعریف و تمجید کنم و از کسی که مرا از امکاناتی منع کرده است بدگوئی کنم.
امام علی (ع)